Haber

Şanlıurfa Valisi Ayhan, Kadir Gecesi münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, Kadir Gecesi münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Ayhan, yaptığı açıklamada, mübarek Kadir Gecesi’ne ulaşmanın sevincini bir kez daha yaşadıklarını belirtti.

Ramazan’ın maddi ve manevi pek çok hikmeti, rahmet, rahmet ve mağfireti içinde barındırdığını vurgulayan Ayhan, başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ise cehennem azabından kurtuluş olan mübarek Ramazan’ın sonuna gelirken Hakk’ın geldiğini vurguladı. cehennemin sonunun acısını ve yaklaşan bayramın heyecanını yaşarlar.

Ayhan, mesajında ​​şunları söyledi:

“Kadir Gecesi, yüce Rabbimiz’in yeryüzüne tecelli ettiği, bizlere huzur ve kurtuluş vaat ettiği manevi bir fırsat gecesidir. En tatlı rehberimiz olan Kuran-ı Kerim, Kadir Gecesi’nde Allah tarafından bizlere verilmiştir. Kur’an-ı Kerim’in hikmet yüklü beyanlarını anlamak, yaşamak ve tüm dünyaya anlatmak bizim en kıymetli ve yüce sorumluluğumuzdur.Bin aydan daha hayırlı olan bu hayırlı geceyi en iyi şekilde değerlendirmeyi temenni ederim.Bu mübarek gecede. , yerin ve göğün sahibi yüce Allah’a sığınır, tüm hata ve günahlarımıza tövbe ederiz. Af dileyelim. Dualarımızı tüm insanlığı kapsayacak şekilde samimi ve samimi kılalım.”

İslam dininin bir kardeşlik dini olduğunun altını çizen Ayhan, “Kardeşliğin, dayanışmanın, sevginin, saygının ve güvenin hakim olduğu bir dünyanın inşası için çalışalım. Mübarek Allah’a en derin duygularımla şükrediyorum. Kadir Gecesi tüm insanlık için bir barış ve sükunete vesile olacaktır.” Tuttuğumuz tüm ibadetleri, tuttuğumuz tüm duaları ve kalbimizden dilenerek semaya indirdiğimiz dualarımızı Allah’tan niyaz ediyorum.” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu