İş

Socar Türkiye’de CEO değişikliği

Türkiye’nin en büyük yabancı yatırımcılarından SOCAR Türkiye’nin CEO’su Zaur Gahramanov, yaklaşık 7 yıldır sürdürdüğü görevinden ayrılarak SOCAR Genel Müdürlüğü’ndeki yeni görevine atandı. 15 yıldır Azerbaycan, İsviçre ve son olarak Türkiye’de çeşitli üst düzey pozisyonlarda görev yapan Gahramanov, SOCAR Lider Danışmanı olarak görev yapacak.

Zaur Gahramanov’dan boşalan CEO’luk görevine SOCAR Türkiye Rafineri ve Petrokimya İş Birimi Mali İşler Lideri Elchin Ibadov atandı.

Yapılan açıklamaya göre, kariyerine KPMG’nin finans ve vergi departmanlarında başlayan Zaur Gahramanov, Gahramanov kariyerine Ernst & Young’da devam etti. 2004-2008 yılının ortalarında Norveç’te Statoil şirketinde performans yönetimi ve finans alanında çalıştıktan sonra 2008 yılında SOCAR’a katılan Gahramanov, 2013 yılına kadar SOCAR Trading SA İsviçre’de CFO (Chief Finance Officer) olarak görev yaptı. ardından SOCAR Azerbaycan Yatırımlar Bölümü Başkan Yardımcısı olarak atanan, SOCAR Turkey Power A.Ş. CEO’ydu.

Elchin Ibadov, 2002 yılında World Trade Center Chicago’da Araştırma Uzmanı olarak çalışmaya başladı. 2003 yılından itibaren 11 yıl boyunca PwC’de çeşitli görevlerde bulundu. 2014-2019 yılları arasında STAR Rafineri’de Finans Müdürü ve CFO görevlerini yürüten Elchin Ibadov, Kasım 2019’da Petkim’de CFO olarak atanmıştır. Aynı zamanda STAR Rafineri, Petkim, SOCAR Akaryakıt Depolama ve SOCAR Petrol Ticaret önem arz etmektedir. Türkiye ekonomisi için İbadov’da faaliyet gösteren şirketlerin de içinde bulunduğu Rafineri ve Petrokimya İş Birimi’nde Mali İşler Başkan Yardımcısı olarak görev yapmış olup, aynı zamanda ACCA, ACFE ve IIA gibi uluslararası finans ve kontrol kuruluşlarının daimi üyesidir.

haberfinike.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu