Haber

HDP Eşbaşkanlar Kurul Toplantısı: ‘Değişim ve yeni başlangıç’ vurgusu

ANKARA – Halkların Demokratik Partisi ve Yeşil Sol Parti yöneticileri, ikinci tip seçimlerin sonuçlanmasının ardından oy oranlarındaki düşüşe ilişkin eleştiri ve özeleştiri sürecini başlatacaklarını açıkladı. Bu süreçte ilk adım atıldı ve Demokratik Toplum Kongresi (DTK), Halkların Demokratik Kongresi (HDK), Demokratik Bölgeler Partisi (DBP), Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol) Eş Genel Başkanları ve Eşbaşkanları bir araya geldi. Parti) ve Halkların Demokratik Partisi (HDP) Sözcüleri, seçim sonuçlarını değerlendirmek ve yeni dönemi görüşmek üzere HDP Genel Merkez’de bir araya geldi.

Görüşmenin ardından yapılan yazılı açıklamada, “Seçim sonuçları açısından hedeflediğimiz başarının altındayız ve bu durumu kabul ediyoruz” belirtilirken, çabaların devam edeceği vurgulandı. Ortaya çıkan tablonun HDP bileşenleri, kurumsal yapıları ve HDP seçmenleri ile birlikte detaylı bir şekilde değerlendirileceği belirtildi.

ORTAK GÖRÜŞ: DEĞİŞİM GEREKLİ

Benzer kritik dönemlerde bir araya gelen ve siyasi süreçlere ilişkin öneriler sunan HDK, DTK, HDP, Yeşil Sol Parti ve DBP eşbaşkanları ve sözcülerinden oluşan heyet, cumhurbaşkanı adayının atanmamasından iş birliğine kadar tüm konuları masaya yatırdı. ittifak partileri Toplantıda HDP ve Yeşil Sol Parti’nin tüm delegasyonlarının toplanarak gerekli görüşmeleri yapması tavsiye edilirken, toplantıya katılan eşbaşkanlar ve sözcüler HDP ve Yeşil Sol Parti’de köklü bir değişimin gerekli olduğu yönündeki görüşlerini aktardı. .

‘BU DEĞİŞİM ZAMANI’

HDP ve Yeşil Sol Parti merkez yönetim kurulları, meclis kümelenme toplantılarının ardından yapılacak parti meclis toplantılarında bu değişim önerisinin hayata geçeceğini söyleyerek, “Değişim ve bu mücadelede yeni bir başlangıç ​​zamanıdır. Halkımızla yapılan istişareler sonucunda gerekli süreçler işletilecek ve her türlü tedbir alınacaktır” ifadelerinin gündeme gelmesi bekleniyor.

mamak-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu