Haber

Türk seçmenden Guardian’a seçim yanıtı: Erdoğan’ın yerini babamız gibi kimse dolduramaz!

İngiltere merkezli The Guardian gazetesi, Cumhur İttifakı’nın adayı Recep Tayyip Erdoğan ile Cumhur İttifakı’nın adayı arasında gerçekleşecek seçim yarışının ortasında yaşanacak seçim yarışına ilişkin bir seçmenin görüşlerini paylaşırken, 6’lı masanın adayı, beklenmedik cevaplar aldı.

23 yaşında olduğu belirtilen İflah Oluklu’nun Erdoğan hakkında dikkat çeken açıklamalarına yer verildi.

“Baba figürü gibi kimse onun yerini dolduramaz”

Oluklu’nun, yıllardır hükümetin başında bulunan Erdoğan’ın yerini muhalefetten kimsenin alamayacağına dair şu sözleri paylaşıldı:

“Erdoğan bizim için Türkiye’de bir baba figürü. 20 yıldır ülkeyi yönetiyor. Onu liderden uzaklaştırmanın imkansız olduğunu düşünmüyorum ama hele bu konuda onun yerini doldurabilecek kimse yok. muhalefet.”

Erdoğan bizim için Türkiye’de bir baba figürü gibidir. 20 yıl ülkeyi yönetti.

Onu liderlikten uzaklaştırmanın imkansız olduğunu düşünmüyorum. Ama özellikle bu muhalefet içinde onun yerini doldurabilecek kimse yok.

“Erdoğan’a körü körüne değil özgürce oy veriyoruz”

Oluklu, konuşmasının devamında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a oy verme tavrına da vurgu yaparak, “Bizim irademiz hür ve buna göre oy veriyoruz.” ifadesini kullandı.

“İnsanlar bizden sanki Erdoğan’a, AKP’ye oy veren bizmişiz, körü körüne oy veriyormuşuz gibi bahsediyor. Ama hiç öyle değil, serbest seçimlerimiz var ve ona göre oy veriyoruz.”

 

kocasinan-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu